0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaşlanan Erkek Sendromu ! – Erkek Menopozu

23 Temmuz 2017
800 kez görüntülendi
Yaşlanan Erkek Sendromu ! – Erkek Menopozu

Yaşlanan Erkek Sendromu

“Yaşlanan Erkek Sendromu” diğer bir deyişe erkek menopozu, andropoz veya yaşlanan adam da hipogonodizm olarak da adlandırılır. Her erkek 30 yaşından sonra 10 sende bir, kanındaki testosteron oranının % 10’unu, 50 yaşından itibaren ise testosteron oranının % 25’ini kaybeder.

Testosteron Seviyesi

Testosteron deyince aklımıza ilk gelen cinsellik olsa da, aslında sadece testosteron cinsellikle ilgili bir hormon değildir. Testosteron hormonu erkekte de kadında ruh halini dengeler.
Bu hormon cesaret, iyilik, güçlülük, karın kısmında incelme ve kiloda artış gibi durumları da düzenler. Bir erkeğin testosteron seviyesi düşerse psikolojisi bu durumdan olumsuz etkilenir, kaslarında zayıflama başlar ve gücüde azalır, göbek kısmında aşırı yağlanma oluşur ve fiziksel aktivitesi zayıflar. Böylece erkekte depresif bozukluklar, uykusuzluk sorunları, ciltte yaşanan değişiklikler, cinsel manada isteksizlik, ereksiyon ve erken boşalma sorunları da ortaya çıkar.
Kesin bir yaş tayin etmek pek mümkün olmasa da, 45 yaşından sonra tüm erkeklerin ürolojik manada kontrol edilmeleri çok doğru bir yaklaşım olur. Bu takip, hem prostat kanserinin tespiti ve yaşlanan erkek sendromu”nun erken tanısı için önem taşır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, 

Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?