0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaptırdığı Check-Up ile Hayatı Kurtuldu

26 Haziran 2017
652 kez görüntülendi
Yaptırdığı Check-Up ile Hayatı Kurtuldu

Yaptırdığı Check-Up ile Hayatı Kurtuldu

DENİZLİ’de yaşayan 40 yaşındaki işadamı “Asaf Kabadayılar”, şans eseri yaptırmaya karar verdiği Check-up sayesinde ölüm riskinden kurtuldu. Check-Up sonucunda Kabadayılar’ın aort damarında ciddi bir genişleme meydana geldiği anlaşıldı. Böylece damarda meydana gelen genişlemenin bu bölümü ameliyatla suni damarla değiştirildi.
İşadamı, “Asaf Kabadayılar”, Özel bir Sağlık Hastanesi’ne gidip, rutin check-up yaptırmaya karar verdi. Yapılan test ve tetkikler neticesinde Kabadayılar’ın aort damarında genişleme fark edildi. Tıpta Aort anevrizması olarak da bilinen bu hastalığın, kalpten çıkan ana atardamar olan aortun genişlemesiyle meydana geldiği öğrenildi. Yine meydana gelen bu genişleme esnasında hastada belirti oluşmadığından hastanın şikayet üzerine doktora başvurması da mümkün bulunmamakta. Bu durumun devam etmesi damarda yırtılmaya neden olarak , hastanın kısa sürede hayatını kaybetmesine sebep olabilmekte. (Yaptırdığı Check-Up ile Hayatı Kurtuldu)
Durumun fark edilmesiyle Kabadayılar, hemen ameliyata alındı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hayrettin Şirin ve Opr. Dr. Oya Rendeci tarafından ameliyata alınan Kabadayılar’ın 3 saatlik başaralı operasyonla genişleyen aort damarı, suni damarla değiştirildi. Ameliyatın ardından Kabadayılar, ölümün kıyısından dönerek hastaneden sağlıklı şekilde taburcu oldu.
Profesör Dr. Hayrettin Şirin, aort damarındaki genişlemenin, teşhisi ve tedavisinin de zamanında yapılmasının hayat kurtaracağını belirtti. Erken teşhis tüm rahatsızlıklarda çok önemli.
Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?