0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Rahim Ağzı Kanseri ve Belirtileri

27 Haziran 2017
4 kez görüntülendi
Rahim Ağzı Kanseri ve Belirtileri

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri Nedir?

Rahim Ağzı Kanseri ve Belirtileri: “Rahim ağzı kanseri” adını kanserin oluştuğu bölgeden ayrılır. Rahim kanseri, tıpta “uterus mukozası” adı verilen, rahmin içindeki dokuyu çevreleyen kısımdaki hücrelerde başlar. Rahim ağzı kanseri rahmi ve döl yolunu (vajina) ile başlar serviks kısmına kadar devam eder. Kanserli hücrelerin bu kısımda çoğaldığı için serviks kanseri yani “rahim ağzı kanseri” meydana gelir. Rahim ağzı kanseri en fazla gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde en sıklıkla görülen jinekolojik bir kanser türüdür. Dünyada yılda beş yüz bine yakın rahim ağzı kanseri görülmektedir. Çoğunlukla Elli ve üzeri yaşlarda görülen rahim ağzı kanseri artık yaşı daha genç olan kadınlarda da görülmeye başlamıştır. Meme kanseri en çok görülen kanser türü olmakla beraber, hayati sonuçlar doğurması nedeniyle rahim ağzı kanseri, meme kanserinin önüne geçmektedir. (Rahim Ağzı Kanseri ve Belirtileri)

Rahim ağzı kanseri belirtileri nelerdir?

Vajinal bölgede kanama
anormal kokulu vajinal akıntılar
Pelvik (kadınlarda alt karın bölgesi) ağrı
Cinsel ilişki esnasında ağrı veya lekelenme
Rahim ağzı kanseri, kanser öncesi değişiklikler çoğunlukla hiçbir belirtisi yoktur. Rahim ağzı kanseri belirtileri ortaya çıktığında ise kanser zaten yayılmıştır. Ancak Rahim ağzı kanserinin ik belirtisi cilte meydana gelen lekelenme kanamalar ve sulu akıntılardır. Bu tür kanamalar özellikle adet anında çoğalabilir. Cinsel ilişki sonrasında da artış gösterebilir. Fakat bu tür durumlarda yapmamız gereken şey doktorumuza gözükmektir ve periyodik olarak check-up yaptırmaktır. Rahim Ağzı Kanseri ve Belirtileri-(Uzman Check-Up 0850-304 98 71 -0546 274 02 73)

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?