0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

En İyi Basen Eritme Teknikleri

28 Ekim 2018
703 kez görüntülendi
En İyi Basen Eritme Teknikleri

EN İYİ BASEN ERİTME TEKNİKLERİ

Bu yazımızda sizlere kilo alımıyla genişleyen basen ve kalça bölgesindeki yağlar için çözüm olacak 8 basen eritme yöntemi.
Türk kadınlarının vücut tipi genel olarak armut tipi diye nitelendirilen tiptir. Durum böyleyken alınan veya verilen her kilo kadınlarının basenlerinde deformasyona sebep olmaktır. Kilo alımıyla genişleyen basen ve kalça, görsel bakımdan hoş olmamakta ve ani kilo verişlerde de sarkma ve çatlak gibi problemlere de neden olabilmektedir.

Bu konuda etkili çözüm sunan hareketler yapılmadan önce herkesin bilmesi gereken bir şey vardır. Diyet programları da son derece önemli bir role sahiptir. İçerdiği karbonhidrat değeri düşük olan yiyecekler ile yapacağınız hareketleri birleştirdiğinizde güzel bir sonuç elde etmeniz daha mümkün olacaktır diyebiliriz.
İşte sizler için en temel basen eritme hareketleri, iyi okumalar

Sandalye Oturuşu

Bu hareket hem basenlerinizin hem de karın çevrenizin sıkılaşmasına yardımcı olan bir hareket olarak bilinen bir harekettir. Hareketi yapmak için bir sandalyede oturduğunuzu hayal etmeniz ve aynı pozisyonda bir 20 saniye kadar kalıp, tekrar ayağa kalkıp tekrar oturmanız gerekmektedir. Sayısı önemli olmayan bu hareketle başlanan ilk birkaç gün oluşabilecek ağrılarınızı önlemek için az sayıda yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çömelme Hareketi

Çömelme hareketi de sandalye oturuşuna benzeyen bir harekettir. Yine karın ve basenlerde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Burada çömelip kalkarken üzerinde durulması gereken husus yarım çözülmedir. Tam bir çömelme halinde kaslarınızın gerginleştiğini fark etmeniz nispeten daha az mümkündür bunun için tam oturma pozisyonuna geçmeden yavaş bir şekilde kalkmalısınız.

Likra Çorap veya Lastikler

Hareketi yapmak için elinizde olması gereken muhtemelen evinizden bile temin etmeniz mümkün olan bir likralı külotlu çoraptır. Bu çorabı kullanmak şu açıdan önemlidir; farklı pozisyonlarda yapacağınız hareketlerde bu çoraba çokça ihtiyaç duyacaksınız. İlk hareket olarak sert bir zemine uzanmalı ve bacaklarınızı karnınıza doğru çekmelisiniz. Bunu yaparken likralı çorabı veya lastikleri iki bacağınızın arasından geçirmeli ve aynı pozisyonda kalarak bacaklarınızı açıp kapamalısınız. 10 tekrardan sonra bacak ve karın bölgenizde sizin de fark edebileceğiniz bir gerginlik oluşacaktır. Bu lastik ve likralı çorapla yapacağınız hareketleri dilediğiniz gibi çeşitlendirmekte özgürsünüz. Sadece vücudunuza sabit bir pozisyon vermeniz önemlidir.

Kedi Pozisyonu

Hareketi yapmak oldukça basittir. Öncelikle yüz üstü kedi pozisyonunda durmanız gerekir. Sonrasında ise tek bacağınızı karnınıza doğru uzandırmalı ve geriye uzatmalısınız. Bu hareketi bacaklarınızda hafif düzeyde bir ağrı hissedene kadar tekrar etmeniz gerekir.

Çift Hareket Ters Mekik

Çift Hareket Ters Mekik hareketini yapmanız için yüz üstü uzanıp ellerinizi ensenizde birleştirmeniz ve sanki mekik çeker gibi kafanızı ve ayaklarınızı aynı anda kaldırıp indirmeniz gerekir. Hareketi 1o kez yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

İp atlamak

Bu hareket basit olsa da fazlasıyla işinize yarayacaktır. Bunun nedeni ise ip atlayarak tüm kaslarınızı aynı anda çalıştırabiliyor olmanızdır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?