0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğal Güzelleştiriciler Nelerdir?

20 Kasım 2018
149 kez görüntülendi
Doğal Güzelleştiriciler Nelerdir?

DOĞAL GÜZELLEŞTİRİCİLER NELERDİR?

Katkı maddelerinden uzak ve doğal yollardan elde edilen ürünlerle yani doğal güzelleştiriciler ile bakılmış bir cildin geleceğe yani yaşlılığa karşı yatırım yapmış olduğu bilinen bir gerçek. Makalemizde doğada bulunan doğal güzelleştiricileri sizler için araştırdık. İyi okumalar.

Uzmanlar tarafından son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda kozmetik ürünlerinin içerisinde; 800’den fazla, evet yanlış okumadınız, 800’den fazla zararlı kimyevi madde bulunduğu tespit edilmiştir. Bu bilgiler insanlar arasında yayıldıkça haliyle insanlar da doğal olan ürünleri arıyor. Böylece doğanın insanlara sunduğu güzellik ve sağlık ürünleri araştırıldıkça, her geçen gün yeni ve farklı bilgilere ulaşılıyor. Aslında her şeyi bilerek hayata geçiriyoruz desek yalan söylemiş olmayız. Örnek olarak çağlardan bugüne değin varlığından haberdar olduğumuz zeytinyağının sadece bir besin olarak değil güzellikle de bir ilişkisi olduğunu artık 2018 itibariyle öğrenmiş bulunmaktayız. Vücudumuzdaki kırışıklıkları önleyici, deriyi yumuşatıcı ve saçları gürleştirici özelliği olan yeni ve şifalı bitkileri araştırdıkça keşfediyoruz.

Doğal Güzelleştiriciler

Aslında milyonlarca yıl önce kullanılan ama maalesef bugün insanoğlunun hafıza kaybı sebebiyle unutulan bir doğal ve şifalı bakım ürünündeki gençlik iksirinin sırrını çözüyoruz veya öyle zannediyoruz. Bir mucizevi diye tabir edilen yağı, saçların kendi renginde kalmasını nasıl sağladığını anlamış bulunuyoruz. Bitkisel ve doğal olan pek çok ürünün antik çağlardan bugüne güzellikle arasında sıkı fıkı bir ilişki bulunduğunu eski tarihi belgelerden öğreniyoruz.

ISIRGAN OTU, BİBERİYE VE KEKİK

Elbette kökleri, gövdeleri, yaprakları ve tohumları ile birlikte her bitki, doğada bulunan her besin bir şifa deposudur. Ama aynı zamanda inanılmaz derecede bir güzellik aracıdır bu bitkiler. Örnek olarak ısırgan otunu vermemiz mümkündür. İnsanların tenini yakan o tüylerinde bulunan formik asit saç derisinin dengesini korunmasına yardımcı oluyor.

 

 

Etli yemeklere de ilave ederek lezzet kattığımız biberiye mesela, mükemmel bir güzelleştiricidir aynı zamanda.

 

 

 

 

Örneğin kekik, sadece saça kazandırdığı parlaklık ile bilinse de saç diplerini uyarır, saç tellerine canlılık verir.

Aslında dikkat ederseniz tabiatın gündemi hep gerçek olan şeylerden yana duruyor. Tabiatta bulunan otlar, şifa kaynağı yağlar, doğal ürünler ve bitki özleri gibi doğal nimetler; sağlık verdikleri ve sağlığı korudukları, cilt üzerindeiyi etkiler bıraktıkları, kırışıklıkların oluşmasını önledikleri, kaş ve kirpiği gürleştirdikleri, sarkık bölgeleri gerginleştirdikleri, dökülen saçı kuvvetlendirdikleri sebebiyle insanların gündemlerinden hiç çıkmamışlar. Bugün günümüzde ise maalesef doğaya gerektiği önem verilmeyince kıymeti yeni yeni anlaşılmaya başlamış. Doğanın nimetlerini gittikçe azaltması da belki bu sebeple biz insanlara verilen bir cezadır. Böyle bir dönemde insanlar gençlik sırlarını doğanın içinde aramaya başlamış durumdalar. Elbette bu konuda bazı ipuçları bulunmakta.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN KAYISI YAĞI ÖNERİSİ

Kayısı yağının bilinen en önemli özelliği ciltlere uygun olmasıdır. Kayısı yapı kayısı çekirdeğinden elde edilmektedir. A vitamini içerdiği için pek çok cilt için. Cildiniz için harika olan bu doğal güzellik ürününü “doğal güzelleştiriciyi” evininizde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?