0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

TAZE FASULYENİN FAYDALARI NELERDİR?

17 Ekim 2018
305 kez görüntülendi
TAZE FASULYENİN FAYDALARI NELERDİR?

TAZE FASULYENİN FAYDALARI NELERDİR?

Taze fasulye, Türk toplumunun çok sevdiği rağbet ettiği bir sebzedir. Evlerimizin sofrasından neredeyse hiç eksik olmaz. Kolayca pişirilmesi de onun çokça tercih edilmesinde etkilidir. Sofralarımızdan eksik olmayan taze fasulyenin insan sağlığına pek çok faydası bulunur. İşte sizler için taze fasulyenin faydaları.

DİYET YAPANLAR İÇİN VAZGEÇİLMEZ

Fazla kilolarından ötürü diyet yapmaya çalışanlar için taze fasulye bire birdir diyebiliriz. Bu bakımdan siz de diyet yapanlardansanız listenizde mutlaka taze fasulyeye yer açmalısınız. Çünkü taze fasulyenin kalorisi düşüktür ve sindirimi rahatlatarak kilo vermenizi daha kolay hale getirir.(TAZE FASULYENİN FAYDALARI)

KALBİMİZİN DOSTU

Yer yüzünde kalbimize dost olan pek çok yemek vardır. Fakat yemek ne kadar sağlıklı olursa olsun yanlış tüketim halinde kalp sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Bundan dolayı da besinleri nasıl tükettiğimize çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Mesela, taze fasulyeyi bol yağlı ve tuzlu bir şekilde tüketmek kalb sağlığına zarar verir. Buna karşın az yağlı ve çok az tuz içeren fasulye tüketmek kalp sağlığımıza faydalıdır. (TAZE FASULYENİN FAYDALARI)

KOLESTEROL DÜZENLEYİCİ

Kolesterol insanların kalp atışlarının meydana gelen hastalığa verilen addır. Kolesterol rahatsızlığına sahip insanların tükettikleri besinlere dikkat etmeleri sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Kolesterolü yüksek insanların taze fasulye tüketmeleri sağlıklarına olumlu yönde etkisi olacaktır. Çünkü taze fasulye sayesinde kişilerin kolesterolleri daha normal seviyede kalır.

AKCİĞER HASTALIKLARINA KARŞI FAYDALIDIR

Dünya üzerinde pek çok akciğer hastalığı, rahatsızlığı vardır (bronşit, astım, nefes darlığı bunların bazılarıdır). Bu tür rahatsızlıkların insanların yaşamlarına olumsuz yönden etkisi yadsınamaz. Elbette bu tür durumlara karşı da insanların korunmak istemeleri de gayet doğaldır. Bu tür insanlar için taze fasulye çok yardımcı olacak bir besindir. Taze fasulye akciğeri korur ve işlevini daha iyi yapmasına katkıda bulunur.

MİGREN AĞRILARINA İYİ GELİR

Tıp dilinde migrenin anlamı orta seviyede sürekli olarak yaşanan baş ağrısıdır. Migren günümüzde pek çok insan da sıkça gördüğümüz bir rahatsızlıktır. Migreni azaltıcı etkiler gösterdiği besinlerden biri de taze fasulyedir. Taze fasulye migren ağrısını büyük oranda azaltıcı etkiye sahip olmasıyla bilinir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENMESİNE YARDIMCI OLUR

Günümüzde birçok insanda kış hastalıklarının oluştuğunu gözlemliyoruz. Bunun nedeni hastalık hücrelerinin vücutlarına hiçbir güçlükle karşılaşmadan girmesidir.  Bu durum bağışıklık sisteminin güçsüz olduğu vücutlarda görülür. Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlamak için taze fasulye ve C vitaminine sahip besinler tüketmeliyiz.

VÜCUDUN YORGUNLUĞUNU ALIR

Bedenimiz ve zihnimiz günlük yaşamın koşuşturmasından yorulur ve dinlenmeye ihtiyaç duyar. Uzmanlar bunun için mideyi hafif tutan ve besleyici besinler tavsiye etmektedir. Taze fasulye de bu besinler arasında yer almaktadır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?