0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KEREVİZİN FAYDALARI

11 Ekim 2018
344 kez görüntülendi
KEREVİZİN FAYDALARI

KEREVİZİN FAYDALARI

Kerevizin faydaları saymakla bitmez. Yeşil yapraklı sebzeler sağlıklı ve düşük kalorili oldukları için Akdeniz bölgesinde sıkça tüketilir. Kereviz de bu sebzeler arasında yer almaktadır. Tohumları eski zamanlardan beri pek çok hastalığın tedavi edilmesinde kullanılır. Aynı zamanda Roma döneminde kerevizin şifa kaynağı olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Bugün ise insanların onu kalorisinin düşük olması ve sağlığa olan yararı sebebiyle kullanıyor. Kalorisi 21 olan kerevizi diyet yapan insanların listelerinde görmeye artık alıştık diyebiliriz. Aynı zamanda sağlığımıza faydalı olduğu da bilinen kerevizin suyu ile bile şifa bulunması mümkündür.

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR?

Kerevizin faydaları arasında, kereviz harika bir A ve C vitamini olması sebebiyle vücudumuzun gerekli duyduğu vitamin ihtiyacının büyük bir kısmını da karşılayabilir. Yapısı tam bir mineral madenidir; potasyum, sodyum ve kalsiyum başta olmak üzere pek çok mineral bulundurur. Astım hastalığının tedavisi için tüketebilecek bir sebzedir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı bire birdir ve kalp krizi veya felç riskini azaltmak isteyenler için tüketimi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kan basıncımızın kontrol edilmesini sağlayan kereviz doğal bir antioksidan olma özelliği de taşır. İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisine oldukça yardımcı olan kereviz aynı zamanda iyi bir idrar söktürücü olarak da bilinir. Tükürük salgımız ve mide suyumuzu artırarak hazmımızı kolaylaştırır ve sindirim sistemimizin rahatlatmasına çok yardım eder.

Kolesterolünüzü Dengelemek İçin Kereviz Suyu

Uzmanlar tarafından yapılan son çalışmalar göstermiştir ki kereviz suyu içmek kolesterol seviyesini dengeler. Kerevizin faydaları arasında kolesterolü dengelemekte vardır. Kereviz safra asidinin daha çok salgılanmasına yardım ederek kötü kolesterolün düşmesine sebep olur.  Kolesterolü yüksek derecede çıkan kişilerin kerevizi tüketmeleri kolesterol seviyelerinin dengeye gelmesine yardımcı olur.

KANSERE KARŞI KEREVİZ

Kereviz kansere karşı sizi korur. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar kerevizin kanserli hücrelerin vücudumuz içerisinde yayılmasını önlediğini göstermiştir. Aynı zamanda kanserli hücrelerin büyümesinin de önüne geçtiği görülmüştür. Kolon ve mide kanserleri başta olmak üzere pek çok kanser türüne yararı uzmanlar tarafından doğrulanmıştır.

KEMİK AĞRILARINA KARŞI KEREVİZİN FAYDASI

Özellikle romatizma başta olmak üzere pek çok kemik hastalıklarına karşı kerevizin oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kemik hastası kişilerin kereviz tüketmesi gerekmektedir. Kereviz tohumlarının yardımı ile kemik hastalıklarının tedavisi gerçekleşebilir.

KEREVİZ SUYUYLA ZAFIFLAMA FORMÜLÜ

Daha önce de söylediğimiz gibi kereviz sadece 21 kalori içeren bir sebzedir. Diyetisyenlerin zayıflamak ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin diyet listelerinde mutlaka bulunmasını tavsiye ettiği bir sebzedir. Bununla birlikte kerevizin suyunu içerek tatlı ve fazla yemek yemeye karşı bir önlem almış olursunuz.

UYUYAMAYANLARA MÜJDE

Uykusuz olmak tüm gününüzü yorgun ve bitkin bir halde geçirmenize neden olur. Yapılan araştırmalara göre uykusuz insanların gün içinde enerjileri çabuk biter. Kereviz ise uykusuz insanların tüketmesinde fayda bulunan bir bitkidir.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?