0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

EVDE EEG ÇEKİMİ

01 Ekim 2018
252 kez görüntülendi
EVDE EEG ÇEKİMİ

EVDE EEG ÇEKİMİ

Beynin elektriksel faaliyetlerinin kayıtlanması işlemi olarak adlandırılan EEG (Elektroensefalografi ya da Beyin Çizgesi Yöntemi) genelde hastanelerde çekilir. Fakat pek çok nedenlerden dolayı bazı hastalar hastanelere gidemez.

Eğer siz de evinizde rahatınız hiç bozulmadan EEG çekimi yaptırtmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hastanelere gitmeyi sevmeyen veya güçlük çeken, ev ortamından başka yerlerde uyumakta zorluk çeken ve geceleri uykusuz kalmaktan hoşlanmayan bebek, çocuk veya yaşlı farketmeksizin tüm hastalarımıza Evde EEG hizmeti sunuyoruz. Evinizde; uyku-uyanıklık EEG, Rutin EEG, Gece 1 saat-3 saat süren EEG veya tüm gece EEG çekimlerini, müsait olduğunuz vakitlerde uygulamak artık mümkün.

GÜVENİLİR VE KALİTELİ EEG ÇEKİMİ

Size müsait olan bir zamanda alanının en iyisi olan teknisyenlerimizden bir tanesi evinize gidip, size çekim hakkında gerekli bilgileri veriyor ve sonrasında EEG çekimi de başlıyor. İşlem bu şekilde yapıldığında sizi yormuyor ve zamandan tasarruf ediyoruz. Evde EEG çekimlerimiz kaliteli ve son teknoloji ürünü EEG cihazlarımızla, uzman teknisyenlerimizle birlikte güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

HASTANEDEKİ EEG’DEN FARKI YOK

Aklınıza evinizde çekilen EEG ile hastanelerde çekilen EEG arasında yapılan işlemlerin sayısı veya özelliği, kalitesi açısından bir fark var mı gibi kuşkular gelebilir fakat bunun yersiz bir kuşku olduğundan emin olun. Çünkü evinin dışındaki ortamlarda uyuyamayan veya geceleri dışında başka bir vakitte uyumakta gücük çeken hastalarımız için evlerinde daha sağlıklı ve daha kaliteli çekimler uygulanmaktadır.

Dediğimiz gibi evde çekilen EEG ile hastanemizde çekilen EEG’nin arasında ufacık bir fark bile bulunmamaktadır. Ayrıca hastane de çekim yapmak için önünde birçok engel olan hastalarımız için evlerinde çekilen EEG’de daha güvenilir sonuçlar ortaya konulur. Hastanemizde kullanılan EEG cihazlarımız ile evlerde çekilen EEG çekimlerinde kullandığımız EEG cihazı birbirleriyle aynıdır. Bununla birlikte EEG çekimi için yapılan işlemlerin de yine birbirinden farkı bulunmamaktadır.

Çekimlerimiz, hastanemizde bulunan alanında güvenilir ve uzman Çocuk Nöroloji ve Yetişkin Nöroloji doktorlarımız tarafından rapor dilmekte bu raporla birlikte tüm EEG çekiminin kaydı ve detaylı traseleri de verilmektedir.

EVDE EEG ÇEKİMİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle evde EEG çekiminde fizyolojik şartlar ve etik olması bakımından en uygun yöntemin gece normal uykuda yapılan çekimin olduğunu söylememiz gerekir. Bununla birlikte yeterli miktarda bilgi toplama açısından en uygun yöntem de yine bu yöntemdir.

Epilepsi hastası kişilerin EEG çekimi öncesi fazla uykusuz kalmaması zaruridir. Bunun nedeni de uykusuzluğun vücut direncini artıracağından nöbet eğilimini artıracağıdır.

Hastalarımız EEG çekimi yaptıracakları gün mutlak suretle saçlarını yıkamalarıdır ve çok iyi kurutmalıdırlar. Mümkünse EEG çekimi öncesi saçlarınızı traş ettirmemenizi ve saçlarınız uzunsa taramanızı öneriyoruz.

Hastalarımızın EEG çekimi yaptıracakları gün her zaman kalktıklarından daha erken kalkmalarını ve gün içinde sağlıklarını bozmayacak şekilde onları yoracak aktiviteler yapmalarını öneriyoruz. Böylece derin uyumak daha kolaylaşacaktır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı,

 Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

EEG NEDİR HANGİ AMAÇLA ÇEKİLİR?” Makalesi de İlginizi Çekebilir

EEG ÇEKİMİ HANGİ HASTALIKLARI TEŞHİS EDER?” Makalesi de İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA EEG ÇEKİMİ” Makalesi de İlginizi Çekebilir.

“EPİLEPSİ HASTALARINDA BESLENME” Makalesi de İlginizi Çekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?