0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

CHECK UP HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENELER

27 Ekim 2017
1 kez görüntülendi
CHECK UP HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENELER

CHECK UP HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENELER

Biraz klasik olacak ama öncelikle karışımıza şu soru çıkacak “Check up nedir ? “

Check up; Her hangi bir sağlık sorunu  olan veya hiç bir sağlık problemi olmayan bir kişinin, yakalanması muhtemel hastalıklarını, hastalık ilerlemeye başlamadan ve/veya henüz başlangıç aşamasında iken teşhis edilmesini ve önleyici tedbirler ile tedavi sürecinin başlatılmasını amaçlayan; kişinin yaşı, genetik yapısı ve çevresel faktörleri de baz alınarak uygulanan genel sağlık taraması check up olarak tanımlanıyor.

Diğer bir husus ise “Check up ne işe yarar?”, “Check up’ın faydaları nelerdir?”

Check up‘ın faydaları veya check-up ne işe yarar sorularının cevabı aslında “check up nedir?” sorusunun cevabında gizlidir. Check up’ın en önemli faydası hastalıklarda erken teşhis sağlayarak tedavi sürecini güçlü kılmasıdır. Yani hastalık daha ilerlemeden veya tedavisi imkansız hale gelmeden önce, hastalığın teşhisini sağlar. Bunun iki türlü avantajı olacaktır;
1. Check up ile tedavisi imkansız bir hastalığın, erken teşhisi ile tedavi edilerek hayatınız kurtulmuş olacak.
2. Check-up ile sağlanan erken teşhis sayesinde maliyetli sağlık harcamalarından, zaman kaybından ve kaybedeceğiniz yaşam kalitenizden kurtulmuş olacaksınız. Nasıl mı? Örneğin, Check up yaptırdınız ve daha başlangıç aşamasında bir tümör tespit edildi. Öncelikle çok az bir zaman ve maliyetle bu tümörden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Oysa tümör geç fark edilse
1. Tümörün her evresinde yaşam kaliteniz düşecek, siz ağrı ve acı çekeceksiniz.
2. Tümörden kurtulmanız için belki bir veya bir kaç maliyeti ağır olan ameliyatlardan geçeceksiniz.
3. Belki de tümörün yayılmasını engelleyemeyecek ve hayatınızı kaybedeceksiniz. (Allah esirgesin)

Check up‘ın ne olduğunu, faydalarını anladık öyleyse hemen üçüncü soruyu duyar gibiyim….
“Check up fiyatları”, içinde bulunulan yıla göre “Check up fiyatları 2017” veya “Check up fiyatları 2016”, evet bu sorular çok önemli ve merak edilen sorular, ama söz konusu sağlık oldu mu paranın ne önemi var. Yine de check up fiyatları çok önemli çünkü check up’ı ücretsiz yaptırmak mümkün değil. Bu nedenle check up fiyatları, oldukça önemli. O zaman check up fiyatları için verebileceğimiz en iyi cevap şu olmalıdır: Check up içeriği check up fiyatından daha önemlidir, o nedenle burada paylaşacağımız fiyat bilgisi hiçte aydınlatıcı olmayacaktır.(Bilgi ve Randevu için 0546 274 0273- 0850 304 9871)

Burada dikkat edilecek en önemli husus check up’ın kişiye özel olması yukarıda belirttiğimiz gibi kişinin yaşı, genetik yapısı ve çevresel faktörlerini baz alan bir yaklaşımla check up paketinin içeriğinin oluşturulmasıdır.

çekap

Check Up Kampanyaları

Check up fiyatı konusunda dikkat edeceğimiz ikinci unsur, Check up Kampanyalarıdır. İyi bir içeriğe sahip check up paketini daha ucuza getirmenin en önemli yolu, İndirimli Check up Kampanyalarını takip etmektir. Birde check up kampanyasının tam kapsamlı olup olmadığı da bir diğer önemli husustur. Tam kapsamlı check up içerik olarak zengin ve pahalıdır. Bu nedenle check up kampanyalarında tam kapsamlı check up olmasına özen göstermelisiniz. Tam kapsamlı check up fiyatlarında belirli dönemlerde indirim kampanyaları düzenlenir bunun en önemli nedeni, kişileri check up’a teşvik etmektir. (Bilgi ve Randevu için 0546 274 0273- 0850 304 9871)

Devlet Hastanelerinde check up var mı?

Bu soru da çok karşılaştığımız sorular içinde yer alıyor. Sağlık alanında yapılan devrim niteliğindeki yenilikler sayesinde Devlet hastaneleri nicelik ve nitelik bakımından oldukça ilerledi. Fakat Check up maliyetli ve içerikli olması sebebiyle ve hazineye getireceği yük göz önüne alındığında, Devlet hastanelerinde check up konusunu uygulanabilir olmaktan uzaklaştırıyor. (Bilgi ve Randevu için 0546 274 0273- 0850 304 9871)

“Check up Fiyatları 2017” Makalesi de İlginizi Çekebilir

“Check up uygulamasına başvurmak için ne yapmalıyım” Makalesi de ilginizi çekebilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?