0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAĞLIK RİSK ANALİZİNİZİ YAPTIRDINIZ MI?

23 Temmuz 2017
657 kez görüntülendi
SAĞLIK RİSK ANALİZİNİZİ YAPTIRDINIZ MI?

Sağlık Risk Analizi

Sağlık Risk Analizi

1- Genel sağlık taramalarındaki temel amaç, hastalıkları henüz meydana gelmeden ve hastalık etkilerinin vücudu zarara uğratmadan tespit etmek. Bunun için check- up programlarınızı sakın ertelemeyin ve daha fazla geç kalmayın.
2- Ayrıca Check-Up yaptırırken standart check-up programlarından şiddetle kaçının ve Check-up yaptırdığınız kurumun tam donanımlı, tecrubeli ve uzman olmasına dikkat edin.
3- Check-up yaptırmadan önce doktorunuzla görüşün ki check-up programını şekillendirilmesine yardımcı olsun. Sizin ailenizden gelen genetik hastalıklar, öncesinde geçirdiğiniz hastalıklar, yaptırdığınız ameliyatlar ve geçmiş diğer sağlık kontrollerinizin ışığında risk analizinizi yaptırmış olun.
4- Genel sağlık kontrolünde amaç vücudunuzun tüm sağlık taraması olmalı, fakat yüksek riskli sağlık problemlerinize karşı check-up programı da ihmal edilmemeli.
5- Check-up yaptırıp elinize sıkıştırılan rapor tek başına eksik kabul edilir. Check-up raporunun sonuçlarını doktorunuzla birlikte değerlendirin, raporun sonucunda teşhis ve tedavi sürecinizi yönlendirin.
6- Check-Up’tan sonra, yapmanız gereken işler vardır. Asıl önemli işler rapor sonrası başlar. Check-up raporunda pozitif bulunan (altı çizilen) bulgularla ilgili o dalın uzmanından görüş alın, ileri araştırmalarınızı yaptırın ve tedaviyi kesinlikle geciktirmeyin.
7- Yaşam tarzınızı ve alışkanlıklarınızı check-up rapor sonuçlarına göre yeniden değerlendirip doktorunuzun tavsiyelerine göre düzenleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?