0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAÇ BİTLERİNDEN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

24 Ekim 2017
3 kez görüntülendi
SAÇ BİTLERİNDEN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

SAÇ BİTLERİNDEN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

Bitin bilimsel adı Pediculus humanus capitis dir. Bitler başınızın içinde bulunan baş derisinde yaşar, kanınızla beslenen bir çeşit parazittir. Saçınızda bitler cirit atıyor ve siz bundan oldukça rahatsızsınız, bir çok şey denediniz ve çözüm bulamadıysanız işte size evinizde kendi başınıza kullanabileceğiniz güzel bir uygulama (Saç bitlerinden kurtulun, bitlerden kurtulmanın en pratik ve en kolay yöntemi); Saçınızın üzerine “traş köpüğü” sürüyorsunuz ve tamamını kaplayacak şekilde bir uygulama yapıyorsunuz. Bu köpük saçlarınızda en az 15-20 dk kalmalı. Akabinde saçlarınızı yıkamadan önce bit tarağıyla güzelce tarıyorsunuz, böylece ölü bitleri saçınızdan dışarı atmış olursunuz. Bit şampuanı da kullanabilirsiniz fakat bu uygulama bitten kurtulmanın kalıcı çözümüdür. Bitten kurtulmanın en hızlı ve topyekun çözümüdür. Bu yolla bitlerden kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Saç bitlerinden kurtulun, bitlerden kurtulmanın en pratik ve en kolay yöntemi

Burada amaç bitlerin üzerini kapatarak, nefes almasını önlemek. Bir müddet bitler nefes almadan durabiliyor, fakat sonrasında bitlerinde diğer canlılar gibi nefes almaları gerekir. Uzun süre hava alamayan bitler artık ölmeye başlıyor ve bitlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Fakat tek bir sıkıntı var o da ölen bitlerin önceden saçınıza ve baş derinize bıraktığı bit yumurtaları. Bu yumurtaların tekrar bit haline dönüşmesini önlemek amacıyla başınıza uyguladığınız traş köpüğünü yıkadıktan sonra muhakkak sirkeli su kullanmalısınız. Sirkeli su ile baş derinize yerleşmiş bit yumurtalarını da imha etmiş olursunuz. Her banyodan sonra bit tarağı dediğimiz ince uçlu metal taraklarla saçınızı tarayıp, ölü bitleri ve yumurtalarını saçınızdan temizlemelisiniz. Bunların yanında yapmanız gereken önemli bir iş daha var; çamaşırlarınızı 60 derecede yıkamalısınız.(Evde pratik uygulamalar)

Eğer evinizde traş köpüğü yoksa bunun yerine saç kremi de kullanabilirsiniz. Burada amaç saçlarınıza zarar vermeyen ve ev ortamında rahat bulabileceğiniz ürünlerle saçınızın üzerini kapatıp bitlerin havayla temasını engellemek. Saç bitlerinden kurtulun, bitlerden kurtulmanın en pratik ve en kolay yöntemi, Evde pratik uygulamalar. Bu uygulama ile başınızda yuvalanan bitlerden çok kolay kurtulabilirsiniz.

 

“DÜZENLİ JİNEKOLOJİK KONTROL HAYATİ ÖNEM TAŞIR!” Makalesi de ilginizi çekebilir!

RAHİM AĞZI KANSERİ VE BELİRTİLERİ” Makalesi de ilginizi çekebilir!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?