0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız
04 Eylül 2017
332 kez görüntülendi
Kefirin Faydaları

Kefirin sağlığınıza faydaları say say bitmiyor!

Kefirin Faydaları

Kimi yiyecek ve içecekler vücudunuzda ilaç görevi görüyor, sağlığınıza bir çok yarar sağlayan içeceklerden birisi de kefir.  Kefirin faydaları saymakla bitmiyor.1 bardak kefirde 100 kalori kadar bulunur, içinde barındırdıkları protein, magenezyum, kalsiyum,  selenyum, fosfor, E, A, B1, B12 vitamini ve bağırsağı düzenleyici bir sürü faydalı organizma içerir. Çocukların bağışıklık sistemini ve kemik yapısını güçlendirir. fakat içeriğindeki yüksek organizma nedeniyle 24 ay ve aşağısında olan bebeklere önerilmez. Yetişkin insanlarda günlük 1 veya 2 su bardağı, 24 ay üzeri çocuklarda ise günlük 1 çay bardağı kefirle başlanıp yavaş yavaş artırılarak tüketilmesinde sakınca görülmüyor.

1-Bağışık sistemini güçlendiriyor: hastalıklara karşı daha güçlü bir vücudumuz oluyor. Kolay kolay hasta olmuyoruz.

2-Ülseri önlüyor: mide dostu olan kefir mide de çeşitli sebepler ile meydana gelen yaraları da temizlerken mide de bu tür yaralar oluşmasını engelliyor.

3-Sindirime yardımcı: Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin sindirim sistemimiz tarafından kolayca sindirilmesine yardımcı oluyor.

4-Kemik sağlığına iyi geliyor: Kefirin faydaları saymakla bitmiyor. İçinde bulundurduğu kalsiyum sayesinde kemiklerimizin sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı oluyor. Kemik sağlığo açısından oldukça faydalı bir besin.

5-Hücreler yenileniyor: Vücudun en küçük yapı taşı olan hücreleri yenileyerek yaşlanmayı yavaşlatıyor ve daha genç ve dinamik görünmemizi sağlıyor.

6-Kan şekerini dengeleyici: Kan şekerini dengeleyerek kronik hastalıklardan biri olan diyabete yakalanma riskini asgariye indiriyor.

7-Mide gazını azaltıyor: Gastrit şikayeti olanlara da iyi gelen bir özelliği, mide gazını azaltıyor. Bu anlamda hem midenin daha iyi çalışmasını sağlıyor hemde mide kapakçığının zarar görmesini engelliyor.

8-Sinirleri yatıştırıcı etkisi var: Sinirleri rahatlatarak daha sakin ve uysal olmamıza yardımcı oluyor.

9-Meyvelerle tatlandırın: Daha kolay ve lezzetli bir tüketimi için meyveler ile karıştırın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?