0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beyin Check-Up’ı Hakkında Bilmedikleriniz

22 Ekim 2017
1 kez görüntülendi
Beyin Check-Up’ı Hakkında Bilmedikleriniz

Beyin Check-Up’ı Hakkında Bilmedikleriniz

Beyin Check-Up Nedir?

Beyin Check-Up’ı Hakkında Bilmedikleriniz: Yaşam konforunuz beyninizin sağlığıyla ilintilidir. Vücut sağlığınıza önem verdiğiniz kadar beyninize de gereken önem ve değeri veriyor musunuz? Öyleyse Beyin sağlığınız için beyin check-up’ının faydaları nelerdir? Uzmanlar beyin check-up’nı ve hakkında merak edilenleri sizler için araştırdı.(Bilgi ve Randevu için 0546 274 0273- 0850 304 9871)

Erken Teşhis ve Önleme

Son zamanlarda, beyindeki damarlarda meydana gelen sıkışma veya tıkanmalardan ötürü meydana gelen felç geçirmeler ile yine beyin kanaması neticesinde oluşan felç kalmaların sayısı oldukça arttı. Beyin MR’ı ile beyin kanamalarına sebebiyet veren “anevrizma” tespit edilebilmekle beraber hayati sonuçlar doğurmadan ufak bir müdahale veya yapılan tıbbi operasyonlarla önlenebilir. Buda Beyin Check-Up’ının önemini gösterir.  Aynı zamanda yine beyin check-up’ı ile pasif “MS” plakları , kas rahatsızlıklarının başlangıç dönemleri, epilepsi, bel, boyun fıtıkları, beyin ile boyun damarlarındaki rahatsızlıklar gibi yaşamı kötü yönde etkileyen hastalıklar erken teşhis edildiğinde büyük oranda engellenir.

Sinir Sisteminin Önemi

Beyin ve sinir sistemimiz hareket, duyu ve duygularımızı kontrol ve idare eder, eğer bu sistemde en ufak bir uyumsuzluk veya işleyişinde bozulmalar oluşursa; depresiv davranışlar, olur olmaz takıntılar, aşırı sinirlilik hali, uykusuz geceler yada aşırı uyku halleri gibi duygu durum bozulmaları yaşanır. Beyin check-up’ı ile uygulanan çeşitli testler ve görüşmeler ile kişinin bu tür açığa çıkmamış duygu bozulmaları teşhis ve tedavi edilir.

Beyin Check-Up’ı Nasıl yapılır?

Beyin Check-up’ı ikiye ayrılır.

1-Beyin ve sinir sisteminin görüntüleme cihazları ve laboratuvar ortamı tetkikleri yöntemleriyle incelenmesidir: Bunlar
a-Çeşitli kan tetkikleri
b-Beyin MR’ı
c-Hekim gerek görürse beyin elektrik dalgalarını tespit eden EEG sistemi
d-Kas ve sinir hastalıklarını tespit etmek için kullanılan EMG sistemi
e-Beynin ile bağlantılı olan göz ve göz dibi beyin rahatsızlıkları hakkında önemli bilgi verir.
f-Sinir Sistemi hastalıklarına neden olan; sağlıksız diş eti,diş çürükleri sinir sistemi açısından diş ve dişeti kontrolü, beyin check-up’ı için vazgeçilmez muayenedir.
2-Ruhsal durumu tespit için uygulanan çeşitli psikolojik testler ve görüşmeler sayesinde, tüm beyin ve sinir sistemi detaylı incelenerek ileride oluşabilecek hayati riskler tespit edilerek, önlem alınmış olur. (Bilgi ve Randevu için 0546 274 0273- 0850 304 9871)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?