0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KABAĞIN FAYDALARI NELERDİR?

28 Eylül 2018
473 kez görüntülendi
KABAĞIN FAYDALARI NELERDİR?

KABAĞIN FAYDALARI NELERDİR?

Kabak sebzesinin sağlıklı ve lezzetli bir bitki olduğu büyük kitleler tarafından kabul görmüş bir gerçektir. Kabağı düzenli tüketmenin insan vücudu için yararları uzmanlar tarafından da doğrulanmıştır. Biz bu yazımızda kabağın faydaları nelerdir araştırdık ve sizlere sunduk. İyi okumalar.

 

KALP DOSTU KABAK ( KABAĞIN FAYDALARI )

Kabak sebzesinin içerisinde az miktarda yağ bulunur. Bu sayede kabak kalbin bir numaralı dostudur diyebiliriz. Yani kalp dostu kabağı yeterli sayıda yerseniz kalp krizi riskini düşürmede önemli yol kat edersiniz. Kalp rahatsızlığınız varsa kabak tüketerek olumsuz etkileri en az orana indirebilirsiniz. Kalbiyle ilgili bir endişesi bulunan insanların beslenme şekillerine çok dikkat etmeleri ve yeteri kadar kabak tüketmeleri gerekir. Fakat yine de kabak yerken de dikkat etmeniz gereken hususlar var. Örneğin kabağın sağlıksız bir pişirme yöntemiyle pişirildiğinde saydığımız özelliklerinin sağlıksız bir hale geldiğini belirtelim.

ZAYIFLAMAYA YARDIM EDİYOR ( KABAĞIN FAYDALARI )

Kabağın kalorisi içerisinde az miktar yağ bulunması nedeniyle düşüktür. Bundan dolayı fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanların kabak tüketilmesi onlar için mantıklı bir yol olacaktır. Zayıflamak istiyorsanız önem vermeniz gereken ilk husus beslenmenizdir. Beslenme planınızı yaparken kabak ve onun gibi kalorisi düşük yiyecekleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kısacası kabak,  zayıflamak istiyorsanız iyi bir tercih.

KEMİK SAĞLIĞINA FAYDALI ( KABAĞIN FAYDALARI )

Kabağın içeriğinde kemik sağlığı için büyük önem taşıyan magnezyum ve mineraller vardır. Kabağın  kemik gelişimi konusunda çok büyük yararları olduğu gibi gelişen kemiklerin zarar görmemesi ve bazı olumsuzluklarla karşılaşmaması için koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Eğer eklemlerinizle ilgili problemleriniz ve rahatsızlıklarınız varsa kabağı bolca tüketmelisiniz. Çünkü eklem rahatsızlıklarında kabak oldukça etkilidir. Kabak tüketerek kemik ve eklem rahatsızlıklarına yakalanma riskinizi de azaltabilirsiniz.

GÖZ SAĞLIĞI İÇİN KABAK ( KABAĞIN FAYDALARI )

Beta karoten ve luteini yüksek miktarda içeren kabak göz sağlığı ve gözün korunması konusunda oldukça etkili bir sebzedir. Düzenli kabak tüketimi halinde gözde meydana gelen rahatsızlıkları ve görme kusurlarını engellemek veya en aza indirmek kolaylaşır. Bundan dolayı gözlerimize fazlaca faydası olan kabak sebzesini çokça tüketmek çok önemlidir. Ayrıca kabakla katarakt gibi görme kusurlarının önüne geçilmesi de daha kolay hale gelecektir.

PROSTAT VE KABAK İLİŞKİSİ ( KABAĞIN FAYDALARI )

Andropoz Prostat rahatsızlığı genellikle erkeklerde yaşa bağlı ortaya çıkar. Uzmanlar kabağın prostat hastalıklarına iyi gelen bir sebze olduğunu açıklamışlardır. İleriki yıllarda protat rahatsızlığına yakalanmak istemeyenler için kabak tüketimi oldukça önem taşımaktadır. Kabak tüketimi sırasında önemli olan düzenli ve yeterli miktarda kabak tüketmektir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE YARDIMCI ( KABAĞIN FAYDALARI )

İçerdiği C vitamini açısından oldukça zengin bir sebze olan kabak bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük rol oynamaktadır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı,

 Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?