0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Check Up Ne Kadar Önemli ?

25 Şubat 2018
769 kez görüntülendi
Check Up Ne Kadar Önemli ?

Check Up Ne Kadar Önemli ?

(Daha Fazla Bilgi İçin Formu Doldurun!)

Check Up Ne Kadar Önemli ?

Çağımızda Tıbbın amacı, sadece hastalıkların tedavisi değildir. Aynı zamanda hastalıkları tespit ve teşhisi de en az hastalığın tedavisi kadar önemlidir.  Çünkü bu sayede hastalıkların tedavisi hem maliyet, hem zaman, hem de başarı yönünden daha hızlı gerçekleşmektedir.

Yılda en az 1 kere kapsamlı bir checkup (check up) yaptıran bir insan çok az bir zaman (ortalama 3-4 saat) ayırarak kronikleşmeye dönebilecek tüm hastalıkların checkup ile zamanında teşhis sayesinde tedavi ve önleyici tedbirler alınarak ömrüne sağlıklı ve kaliteli bir yaşam ile devam edebilecektir. (Daha Fazla Bilgi İçin Formu Doldurun!)

Çağın yaygınlaşan hastalıkları olan; Kalp ve Damar hastalıkları, Diyabet hastalıkları, Kanser hastalıkları, Hipertansiyon hastalıkları ancak ve ancak yılda bir kere periyodik olarak yapılan Kapsamlı Checkup (Check Up) ile mümkün olacaktır. Bu hastalıkların hem tedavisi maliyetli hem tedavinin başarı oranları düşük olmakla beraber hem de uzun zaman alan tedaviler ile mümkün olmakta. Siz yılda 3 saatinizi checkup’a ayırmaktan kaçarken belki de yıllarca sürecek tedaviler uygulamak zorunda kalacaksınız ve bu hastalıkların bedeninize vereceği zararlar sizi ömür boyunca takip edecektir.  (Daha Fazla Bilgi İçin Formu Doldurun!)

Check Up Merkezlerine gelen bir çok hastanın, “Neden Check up yaptırıyorsunuz ? ” sorusuna verdikleri cevaplar genellikle: “Geçenlerde akrabamı kanserden kaybettim.”, “Uzun yıllardır beraber spor yaptığımız arkadaşım kalp krizi geçirdi.”, “Sapasağlam bir yakınımın şeker hastası olduğunu öğrendim.”, ” Dün gece çok ciddi böbrek ağrıları çektim.”, “Her gün inanılmaz ağrılar çekiyorum” gibi tamamen dışsal faktörlere bağlı checkup (check up) bilincinden uzak nedenlerle checkup merkezlerine geldiğini görüyoruz. Oysa doğru olan her yıl en az bir kez periyodik olarak check up yaptırmak ve sağlığımıza gereken önemi vermektir.

Sağlığımızın kıymetini onu kaybetmeden anlamak çoğu zaman mümkün olmuyor, bu nedenle düzenli yaptıracağınız checkup, sizler in daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz açısından önem arz etmektedir.

 CHECK UP’I  KİMLER YAPTIRMALI ?

Genel sağlık taraması anlamına gelen Checkup , herhangi bir ağrısı ve rahatsızlığı olan veya olmayan tüm kişilere en azından yılda 1, düzenli olarak yapılması önerilir. Irsi risk faktörlerine (Ailesinde Kanser, Kalp damar, diyabet vs. gibi hastalığı olanların,) sahip olanların uzman görüşlerine göre önerilen bu süre değişebilir.

Hamilelerde ve hamilelik riski olanlarda mutlaka doktorun bilgisi dahilinde olmalı ve onun gerekli gördüğü tetkik ve görüntülemeler yapılmalıdır. Örneğin röntgen çektirmek asla önerilmez. Dolayısıyla bu gibi durumlarda Uzmanın belirleyeceği bir Checkup (Check Up) Paketi düzenlenmeli vr uygulanmalıdır.

Checkup (Check Up) Paketinde nelere bulunmalıdır?

Belirli yaş, cinsiyet, fizyolojik durum, mesleki ve Irsi faktörler gibi sağlığımızda ve bedenimizde doğrudan ve dolaylı olarak etki yaratabilecek tüm faktörler uzman tarafından değerlendirilerek bütün bu faktörler göz önünde tutularak, tümünü kapsayacak bir checkup (Check up) paketi hazırlanmalıdır. (Daha Fazla Bilgi İçin Formu Doldurun!)

Bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanan check up paketi sayesinde erken teşhis  süreci başlayacak ve doğru tedavi yöntemleri ile, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamınız olur.

Check up Paketi ne kadar sürer?

Genellikle saat 09.00’da başlar en geç saat 12.00’ye kadar sürer.Yani en fazla 3 saatinizi ayırarak sağlıklı bir yaşam sürersiniz.

Check-up randevusuna  gelirken nelere dikkat edilir ?

  • Önceki test ve tetkiklerinizi yanınıza almalısınız.
  • Randevuya gelirken yanınızda rahat giysi ve ayakkabı getirin
  • Randevuya gelirken en az 10-12 saat boyunca aç olmalısınız.( Meyve suyu,gazlı içecekler ve alkollü içecekler tüketmeyin.Fakat Su içebilirsiniz.)

Check-up sonuçlarınızı olumsuz  etkileyebilecek durumlara dikkat edin!

  • Bayanların ; Mensturasyon (Regl) döneminizin olmamasına veya öyleyse bu durumu uzmana bildirmesi gerekir.
  • Herhangi bir ilaç, vitamin veya mineral kullanıyorsanız öncesinde bu durumu uzmana belirtmeniz gerekir.

Check-up fiyatları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz Whatsapp numaramız 0546 274 02 73 veya iletişim formundan bilgi alabilirsiniz. İstanbul Check-Up Fiyatları için en iyi fiyata en kapsamlı cekap pakete sahip olmak için linki tıklayın. Ayrıca Ekonomik durumu iyi olmayan ve check-up yaptırmak isteyen vatandaşlarımız lütfen buradan bize ulaşsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?