0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Check-Up Hangi Yaş Grubuna Yapılır?

27 Haziran 2017
1 kez görüntülendi
Check-Up Hangi Yaş Grubuna Yapılır?

Check-Up Hangi Yaş Grubuna Yapılır?

Her yaş ve cinsiyetteki kişiler için Check-Up programları mevcuttur. Anne karnında bulunan bebeğin karşı karşıya olduğu riskler bile erken tanı taramaları ile tespit edilebilmektedir.
24 – 30 yaş aralığına kadar sağlıklı olunduğu düşünülse bile bu yaş grubunda kalıtımsal risk faktörleri kapsamında özel Check-Up uygulamaları yapılabilir. Check-Up’ın amacı herhangi bir sağlık problemi yaşamadan olası muhtemel risklerin tespit edilerek erken tanı ve teşhis konmasıdır. Bu nedenle erken teşhis sayesinde tedavi hem daha az maliyetli hem de daha etkili olmaktadır. Bu anlamda check-up yaptırmayı bir yaş sınırı ile sınırlandırmak çok doğru olmayacaktır. Çünkü hastalıklarda yaş sınırı yoktur. Yani insanlar her yaşta hasta olabilirler, öyleyse erken teşhis her yaşta önemlidir. Fakat checkup maliyetlerinin biraz yüksek olması nedeniyle, yani tamamen ekonomik gerekçelerle riskli yaşlarda vücudu kontrol altında tutma eğilimi vardır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?