0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

ASTIMA İYİ GELEN BİTKİLER

12 Kasım 2018
11 kez görüntülendi
ASTIMA İYİ GELEN BİTKİLER

ASTIMA İYİ GELEN BİTKİLER

Astım, kendini pek çok farklı türde gösterebilir. Örneğin bahar aylarında öksürük, aksırma, gözlerde yaşarma gibi polenlerin etkisiyle oluşabileceği gibi kronikleşen astım da bulunmaktadır. İlkbahar ve sonbaharda havada bulunan toz, polen, tüyler de bu rahatsızlığı bulunan kişileri etkileyebilmektedir. Bunun yanında sık nefes darlığı ve tıkanma yaşayan hastalar da bulunmaktadır. Tabiatta birçok hastalığın tedavi edilmesi mümkün olduğu gibi aynı durum astım hastalığının tedavisi için de söz konusu olabilir. Bir çok şifalı bitkiler bu rahatsızlığa büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir.

Astım Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Dediğimiz gibi astım nefes darlığı, bronşit, öksürük, balgam çıkarma, rahat nefes alamama gibi olaylarla kendini gösterebilir. Astım hastaları özellikle bahar aylarında çok fazla sorun yaşarlar. Özellikle polenler ve havadaki tozlar yüzünden nefes almakta zorluk yaşarlar. Bunun yanında gözleri yaşarır ve kızarabilir. İşte tüm bu rahatsızlıklardan kurtulmak isteyenler için tabiat anada bir çok şifalı bitki yer almaktadır. Sağlığa yararları saymakla bitmeyen bu bitkiler astım hastaları için de yararlıdır. İşte astıma iyi gelen bitkiler ve özellikleri;

1-Okaliptüs bitkisinin buharının solunması halinde astım hastalarının nefes alması biraz daha kolaylaşabilir. Okaliptüs sıcak suya atılır ve çıkacak buhar solunursa nefes almak biraz olsun daha kolay hale gelecektir.

2-Biberiye de tıpkı okaliptüs bitkisi de solunduğu takdirde nefes açan ve nefes darlığına karşı koymada yardımcı olan bir bitkidir. Sıcak bir suyun içine birkaç damla biberiye (yağı) damlatıldığında veya biberiye bitkisi bütün halinde atılarak (çok yoğun olmaması koşuluyla) solunulduğunda  nefes almak daha kolay hale gelir.

3-Lavanta çay halinde içilirse göğsü yumuşatarak rahat bir nefes alınmasına yardımcı olmada önemli rol oynar.

4-Çayı anason çiçekleri ile birlikte demlerseniz astım hastalığınıza tedavi de yarar sağlar. Şifa bulmak istiyorsanız sıcak suyun içine anason çiçeklerini bırakın ve yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Çay bu şekilde demlendiğinde çaydan bir fincan için böylece rahatlarsınız.

5-Kırlangıç otunun astıma iyi gelen ve şifa veren bitkiler arasında yer aldığı da uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

6-Zencefil yaprakları ile hazırlanmış zencefil çayı içmek de göğsünüzü yumuşatacak ve sizi rahatlatacaktır.

7- Astım hastalığında rahat nefes alınamaması çok ciddi bir sorun olarak bilinmektedir. Alıç bitkisi de bu bakımdan fayda sağlayan bitkiler arasında yer alır.

8- Andız otu yine aynı şekilde sıcak suya atıp demleyerek hazırlanan ve çay şeklinde içilebilen bir bitkidir. Andız otu da balgam sökülmesine ve rahatlamaya yardımcı olacaktır.

9- Ilık bir suyun içine bir kaşık bal ve birkaç damla da limon sıkarak yavaş yavaş içmeniz sağlığınız ve özellikle nefes almanızı kolaylaştırmanız açısından çok önemli bir yöntemdir. Bu yöntem basit olsa da göreceksiniz ki nefes almanızı kolaylaştırdığı kadar boğazınızı da yumuşatacaktır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, 

Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?