0 546 274 02 73
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

FARANJİTE İYİ GELEN YİYECEKLER

15 Ekim 2018
356 kez görüntülendi
FARANJİTE İYİ GELEN YİYECEKLER

FARANJİTE İYİ GELEN YİYECEKLER

Bilindiği gibi faranjit bulaşıcı türde bir hastalıktır. Aynı zamanda ilerlediği zaman bronşite dönüşebilme ihtimali de olduğundan erkenden tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğu da bilinmektedir. Faranjit hastalarının bu hastalığa yakalanma nedenlerinden en büyüğü olarak viral sebepler gösterilmektedir. Bunun yanında faranjitin nedenleri arasında bakteriyel nedenlerin de görüldüğü uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Bu hastalığın insanların üzerinde görülmesinde bazı nedenler vardır. Bunlardan bir kaçı; sigara, tozlu mekanlar, çok sıcak veya soğuk yemeklerin yenilmesidir. (Faranjite iyi gelen yiyecekler)

Faranjit hastalığına yakalanmamak için insanların boğazlarını temiz tutmaları tavsiye edilir. Bununla birlikte varsa ağızdaki çürüklerin diş hekimine gidip tedavi edilmesi faranjit hastalığına yakalanmamak için yapılması gerekenler arasındadır. Hastalığın belirtileri arasında boğaz ağrısı, boğazda yanma, kuruma, kızarıklık gibi belirtiler yer almaktadır. Bu belirtilerin devamı halinde insanlarda ateş yükselmesi ve ses kısılması gibi belirtiler de görülmektedir. Sizde veya bir yakınınızda bu belirtiler varsa mutlaka doktora gidip muayene olmanız gerekir. Bununla birlikte faranjite yararlı besinleri tüketerek de tedavinize yardımcı olursunuz. Bu besinler tek başına faranjite bir etkisi olmasa da tedavinizi hızlandırmanıza yardım ederler. İşte faranjite iyi gelen yiyecekler.

Faranjite İyi Gelen Yiyecekler

Faranjite iyi gelen yiyecekler

1.Sarımsak

Sarımsak herkesin bildiği gibi doğal bir antibiyotik olan çok sağlıklı bir besindir. Düzenli şekilde sarımsak tüketmek sağlığımız için oldukça faydası olan bir durumdur. Bununla birlikte sarımsağın, göğüs ağrılarına da çok iyi geldiği uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Sarımsağın faranjit hastalığınızın tedavisine katkıda bulunmasını istiyorsanız çiğ bir şekilde düzenli olarak tüketmelisiniz. Aynı zamanda faranjit hastalığına yakalanma riskini de sarımsağı düzenli olarak tüketerek azaltabilirsiniz. (Faranjite iyi gelen yiyecekler)

2.Bal

Eğer doğal ve güvenilir balı tüketirseniz bu sağlığınız için çok faydalı olacaktır. Yine de balın içerisindeki şeker miktarının fazlalığı sebebi ile aşırı derecede tüketilmesi sağlığınız açısından sakıncalıdır. Mikrop kırıcı özelliği ile de bilinen doğal balın; milyonlarca yıldır insanların hastalıklara karşı korunma da kullanıldığı da bilinmektedir. Balın faranjit hastalığının vücudunuz üzerinde olumsuz etkilerini de azaltmaya yararı uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Yine hatırlatmakta yarar var; burada önemli nokta doğal bal tüketmektir. Maalesef piyasamızda çok fazla sağlıksız ve doğal olmayan ballar var bu yüzden hangi balı tüketeceğinize de dikkat etmenizde fayda vardır. (Faranjite iyi gelen yiyecekler)

3.Zencefil

Zencefil bilindiği üzere vücudumuza oldukça faydalı bir besindir. Mikrop kırıcı özelliği bulunan zencefilden faranjit tedavisinde de yararlanılmaktadır. Düzenli olarak tüketildiği takdirde göğüs ağrılarınızda bir azalma da farkedilebilir.  Zencefil tadı sebebiyle insanlar tarafından çok tercih edilmese de bal ile tüketimi gayet kolaydır. Zencefil aynı zamanda bazı bitki çaylarının içerisine katılarak da tüketilebilir. Fakat zencefil tüketiminde aşırıya kaçmanız sağlığınızı olumsuz etkileyebileceğinden yeterli miktarda zencefil tüketmeniz de fayda vardır.

Her türlü sağlık sorunlarınızı, Check-up, yada başka tabirle çekap yaptırarak vücudunuzun sağlık haritasının çıkarılması ve mevcut durumda bir rahatsızlığa neden olmayan ve fakat olası bir sıkıntının gözlemlenerek teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz. Öyleyse Genel bir sağlık taraması yaptırarak, mevcut rahatsızlıkların belirlenmesine, ve ilerde rahatsızlıklara yol açabilecek anormal durumların ortaya çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca Checkup (Cekup) yaptırarak mevcut hastalıklarınızı ve ileride hastalıklara yol açabilecek sakıncalı unsurları tespit, teşhis ve tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Check up fırsatlarını ve check up kampanyalarını takip etmek için Bu Linki tıklayın ve ya Check Up Kampanya bilgisi için 0546 274 02 73 (Şimdi check-up zamanı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?